Inwestowanie w nieruchomości – zakup za gotówkę czy poprzez kredyt?

Inwestorzy, którzy planują ulokować swój budżet w nieruchomościach powinni dobrze przeanalizować jak mądrze je rozparcelować lub czy warto przy ich zakupie posiłkować się kredytem. Przede wszystkim należy zastanowić się nad strategią i przeanalizować kilka przykładowych sytuacji, aby dobrać sposób finansowania najlepiej do swoich zamiarów oraz możliwości.

Gotówka

Przykładową sytuacją, w której warto posłużyć się własnym budżetem jest zakup mieszkania pod wynajem. Ta sytuacja zawsze będzie bardziej opłacalna w momencie wykorzystania funduszy własnych. Celem zakupu mieszkania bądź domu pod wynajem jest comiesięczna płynność i zysk w postaci kosztów za wynajem. W momencie, kiedy decydujemy się na sfinansowanie nieruchomości przeznaczonej na wynajem poprzez kredyt hipoteczny cały dochód z wynajmu przeznaczymy na spłatę kredytu.

W sytuacji kiedy chcemy przeznaczyć gotówkę na flip – sytuacja jest prosta. Kupujemy nieruchomość z własnych funduszy, remontujemy ją, sprzedajemy, a cały zysk zachowujemy dla siebie.

Kredyt

Posiłkowanie się kredytem przy inwestowaniu wiąże się z przejściem kilkuetapowego procesu uzyskania środków na zakup nieruchomości. Aby mieć pewność, że został Ci dobrany najlepszy możliwy sposób finansowania, warto skorzystać z pomocy ekspertów finansowych, czym zajmuje się dział POWER FINANCES. Przyszły inwestor musi także mierzyć siły na zamiary i przekalkulować wszystkie koszty związane z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz pierwotnym.

Decydując się na skorzystanie z kredytu hipotecznego w czasie inwestycji należy również wziąć pod uwagę koszty wejścia i wyjścia z kredytu. Kosztem wejścia jest prowizja banku za udzielenie kredytu, a wyjście, to nic innego jak prowizja od wcześniejszej spłaty.